Опис
Заява про поворот виконання судового рішення
Фабула справи:
Судом було ухвалено заочне рішення за позовом публічного акціонерного товариства комерційний банк «Приват Банк» до боржника про стягнення кредитної заборгованості за кредитним договором.
На підставі виконавчого листа виданого відповідно до цього рішення відділом державної виконавчої служби було відкрито виконавче провадження про примусове виконання рішення суду.
В рамках зазначеного виконавчого провадження з боржника було примусово стягнуто на користь ПАТ «Приват Банк» заробітну платню.
Ухвалою суду заочне рішення суду було скасовано та в подальшому відмовлено банку про стягнення боргу, та закрито виконавче провадження.
На вимогу позичальника до банку про повернення безпідставно стягнутих коштів, банком було відмовлено.
Враховуючи порушенні права позичальника, останній звернувся із заявою про поворот виконання рішення суду.
Зазначена заява судом була задоволена та стягнуто з публічного акціонерного товариства комерційний банк «Приват Банк» на користь заявника безпідставно стягнену суму.
Коментар:
Поворот виконання рішення представляє собою повернення стягувачем боржнику всього, що ним було отримано за скасованим згодом рішенням з метою відшкодування боржнику збитків, завданих виконанням рішення.
Отже, поворот виконання є процесуальною формою поновлення судом порушених прав боржника, що забезпечує можливість зворотного стягнення зі стягувана всього безпідставно отриманого ним за скасованим рішенням.
З іншого боку, поворот виконання рішення є самостійним засобом захисту прав сторін, який повинен здійснюватися шляхом подання заяви про поворот виконання (такі випадки передбачені ст. 444 ЦПК України), а не пред’явленням нового позову.
Згідно ч. 5 ст. 444 ЦПК України питання про поворот виконання рішення суд вирішує за наявності відповідної заяви сторони.
Згідно ч. 9 ст. 444 ЦПК України якщо питання про поворот виконання рішення не було вирішено судом відповідно до частин першої – третьої цієї статті, заява відповідача про поворот виконання рішення розглядається судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Відповідно до ч. 9 ст. 444 ЦПК України, якщо питання про поворот виконання рішення не було вирішено судом відповідно до частин першої – третьої цієї статті, заява відповідача про поворот виконання рішення розглядається судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Коментарі
Відгуків немає, поки що.