Опис
Трудовий договір з продавцем – касиром з підсумованим обліком робочого часу
Даний зразок договору регламентує умови праці працівника магазину на посаді продавца-касира, укладенного між громадянином України та роботодавцем фізичною особою-підприємцем.
Якщо Вам необхідний інший зразок договору, то його можна замовити в адвокатському бюро “Довженко та партнери”, в онлайн-чаті нашого сайту.
З повагою, адміністрація сайту.
Зразок договору складається з наступниих розділів:
- ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
- СТРОК ДІЇ ДОГОВОРУ
- УМОВИ ОПЛАТИ ПРАЦІ ПРАЦІВНИКА
- РОБОЧИЙ ЧАС ТА ЧАС ВІДПОЧІНКУ
- ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ СТОРІН
- ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРОН
- ПРИПИНЕННЯ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ
- ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
- АДРЕСИ, РЕКВІЗИТИ ТА ПІДРИСИ СТОРІН
Як правильно оплатити надурочну роботу, роботу в нічний час, у святкові дні працівникам, які працюють за підсумованим обліком робочого часу?
Режим підсумованого обліку робочого часу може вводитись на безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, а також на окремих виробництвах, у цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може дотримуватися встановлена для визначеної категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу (ст. 61 КЗпП України ( 322-08 ).
У разі застосування підсумованого обліку робочого часу тривалість роботи протягом дня може відрізнятись у певних межах від нормальної тривалості робочого дня за умови, що встановлену законом норму робочого часу витримано за певний обліковий період:
місяць, квартал, рік.
При підсумованому обліку робочого часу (місяць, квартал, рік) надурочною вважається робота понад встановлену тривалість робочого часу за обліковий період (місяць, квартал, рік).
Відповідно до ст. 106 КЗпП України ( 322-08 ) робота в надурочний час повинна бути компенсована лише в грошовій формі.
Заміна надурочної роботи відгулом не допускається навіть за погодженням з працівником. Зазначені норми стосуються і випадків, коли застосовується підсумований облік робочого часу. Оплата провадиться в кінці облікового періоду за всі години надурочної роботи.
При погодинній оплаті праці робота в надурочний час оплачується у подвійному розмірі годинної ставки. Якщо на відповідні роботи встановлено денну тарифну ставку чи місячний оклад, розмір погодинної оплати визначається виходячи з норми робочого часу за день чи місяць.
Для працівників, які працюють за підсумованим обліком робочого часу, робота у святкові та неробочі дні включається до місячної норми робочого часу. Отже, оплата праці провадиться відповідно до норм ст. 107 КЗпП України ( 322-08 ), проте вона не може бути замінена іншим днем відпочинку, оскільки у такому
випадку працівником не буде повністю відпрацьовано встановлену йому норму робочого часу.
У разі коли на підприємстві запроваджено обліковий період тривалістю в місяць, у кінці кожного місяця провадиться нарахування працівникам належної їм заробітної плати згідно з діючими умовами оплати праці: нарахування основної заробітної плати, доплат і надбавок, у тому числі за роботу в нічний час, у святкові й неробочі дні тощо, за наявності надурочних годин провадиться оплата надурочної роботи.
Отже, для визначення погодинної ставки для оплати надурочних годин, нічного часу, фактично відпрацьованих годин у святкові дні необхідно місячний оклад працівника розділити на місячну норму тривалості робочого часу на відповідний місяць, затверджену Державним департаментом нагляду за додержанням законодавства про працю України.