Опис
Колективний договір
Колективний договір (на прикладі підприємства, де відсутня профспілкова організація) складається з наступних розділів та додатків:
1. Загальні положення
2. Господарсько-економічна діяльність та розвиток товариства
3. Трудові відносини та забезпечення продуктивної зайнятості
4. Нормування та оплата праці
5. Гарантії, компенсації і пільги працівникам
6. Режим роботи, тривалість робочого часу і відпочинку
7. Умови охорони праці та здоров’я працівників
8. Соціальні пільги і гарантії
9. Гарантії діяльності представницьких організацій працівників
10. Відповідальність сторін, розв’язання спорів
11. Заключні положення
Додатки до колективного договору:
- Коефіцієнти співвідношень розмірів посадових окладів до встановленого колективним договором мінімального розміру місячного посадового окладу.
- Перелік доплат та надбавок до тарифних ставок і посадових окладів працівників ТОВ.
- 3 Положення про преміювання працівників ТОВ .за поточні результати праці за підсумками роботи за місяць.
- Положення про винагороду працівникам ТОВ за підсумками роботи за рік.
- Положення про винагороду працівникам ТОВ за вислугу років.
- Перелік професій і посад працівників, які мають право на щорічну додаткову відпустку у зв’язку з шкідливими і важкими умовами праці або за особливий характер праці.
- Перелік посад і професій працівників ТОВ, які мають право на щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день.
- Комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, аваріям і пожежам на рік.
- Перелік професій і посад працівників, які безоплатно забезпечуються спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засоби індивідуального захисту.
- Перелік професій і посад працівників, яким безкоштовно видаються миючі та знешкоджувальні засоби.
- Перелік професій і посад працівників, які безоплатно забезпечуються молоком або рівноцінними харчовими продуктами у зв’язку із шкідливими умовами праці.
Колективний договір підприємства
Укладення колективного договору є обов’язковим у випадку використання найманої праці, незалежно від кількості працюючих та форми власності підприємства.
Укладення колективного договору є необхідним (обов’язковим) у випадку використання найманої праці, незалежно від кількості працюючих та форми власності підприємства. І може укладатися в структурних підрозділах підприємства (частина 2 статті 2 Закону № 3356). Тобто, на рівні структурних підрозділів його укладання не є обов’язковим і законодавець надає сторонам право вибору щодо його укладення. Разом з тим, якщо одна із сторін на рівні структурних підрозділів виявить ініціативу щодо його укладення, інша зобов’язана розглянути таку пропозицію і розпочати переговори у семиденний термін.
Обов’язковість укладення колективного договору також випливає з положень статті 9 Закону № 3356 щодо необхідності укладення цього локального нормативно-правового акту після заснування (реєстрації) підприємства у тримісячний строк, а також обов’язку власника або уповноваженого ним органу ознайомити з колективним договором усіх працюючих та щойно прийнятих на підприємство працівників.
Місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування pаконодавець наділяє державними повноваженнями (делегованими) щодо сприяння укладенню колективних договорів, їх реєстрації і здійсненню контролю за виконанням, що підтверджує необхідність укладення таких актів на підприємствах.
Обов’язковість укладання колективного договору, зокрема, зумовлена ще й тим, що в колективному договорі конкретизуються нормативні положення законодавства загального характеру, встановлюються особливості оплати праці працівників конкретного підприємства, конкретизується тривалість відпустки та додатково встановлюються пільги і компенсації за роботу в шкідливих і важких умовах праці, заповнюються прогалини у трудовому законодавстві, які стосуються не окремо взятого працівника, а є загальними для всіх членів трудового колективу.
Коментарі
Відгуків немає, поки що.