ОНЛАЙН-СЕРВІС ЮРИДИЧНИХ ДОКУМЕНТІВ

Протокол загальних зборів учасників ТОВ про затвердження статуту в новій редакції з додатком до протоколу – Статут ТОВ

200.00 грн.

Інформація про документ:

Кількість сторінок: 31
Кількість файлів:2
Перелік документів:2
Формат:
Частковий перегляд документа
На сторінці представлена актуальна в 2024 році форма зразку документу, яка відповідає чинному законодавству України.
Після здійснення оплати, документ автоматично буде надісланий на вашу електронну пошту. Якщо в папку «Вхідні» не потрапив приданий вами документ, перевірте папку «Спам». Також придбаний вами документ ви зможете завантажити зі свого особистого аккаунту (корзини) на порталі.
Якщо вам необхідний інший зразок документу, то його можна замовити в онлайн-чаті на нашому порталі або зателефонувати за номером +38(068)489-96-46

Опис

З 16 червня 2018 року набув чинності Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», який визначає правовий статус товариств з обмеженою відповідальністю, порядок їх створення, діяльності та припинення, а також права та обов’язки їх учасників.

Які ключові зміни і їх наслідки були внесені цим законом для вже існуючих ТзОВ?

По перше, згідно п. 3 глави VIII зазначеного закону, необхідно протягом року з дня набрання чинності закону положення статуту ТОВ, що не відповідають цьому закону, діють в частині, що відповідає законодавству станом на день набрання ним чинності. Дана норма закону означає, що всім ТОВ необхідно внести зміни в свої статути – до 17 червня 2019 року.

Прийняття статуту у новій редакцій: що варто врахувати.

Основна особливість нового закону «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» – є те, що учасники товариства в більшості випадків можуть визначити свої особливі правила діяльності, які можуть бути відмінними від тих, які закріплені в законі.

У статуті товариства з обмеженою відповідальністю необхідно обов’язково зазначити лише три категорії відомостей, із них котрі

  1. Повне та скорочене (за наявності) найменування товариства.
  2. Органи управління товариством, їх компетенція, порядок прийняття ними рішень.
  3. Порядок вступу до товариства та виходу з нього.

Внесення будь-яких інших відомостей, в тому числі щодо часток учасників товариства, не є обов’язковим та здійснюється лише за бажанням учасників товариства. Такі відомості фіксуються в протоколі загальних зборів учасників.

Відносно положень, що стосуються часток учасників товариства, закон пропонує наступні можливості:

  • Встановлення обмежень щодо зміни співвідношення часток учасників товариства. Закріплення вказаного положення унеможливить в майбутньому “розмиття” частки одного з учасників у разі виникнення корпоративного конфлікту.
  • Встановлення іншого, аніж 6-місячний, строку внесення вкладів учасниками товариства. При цьому максимальний строк не передбачений, а тому встановлюється виключно на підставі рішення учасників.
  • Встановлення відсутності переважного права інших учасників товариства при відчуженні частки або іншого порядку реалізації чи відмові від переважного права.

    У випадку встановлення відсутності переважного права продаж частки одразу може бути здійснений третім особам без повідомлення інших учасників про намір продати частку та пропозиції першочергової купівлі.

  • Можливість відчуження частки та надання її під заставу лише за згодою інших учасників.
  • Встановлення іншого, аніж 1-річний, строку для виплати колишньому учаснику його частки.

Потрібно обов’язково чітко прописувати розділ, що стосується прав на частки у статутному капіталі, оскільки положення закону Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» розраховані в основному на добросовісне виконання учасниками своїх прав та обов’язків. Однак у випадку виникнення корпоративного конфлікту загальні правила закону в деяких випадках дозволяють учасникам зловживати своїми правами на шкоду іншим учасникам. Закріплення у статуті чітких правил мінімізує такі ризики.

Чи обов’язково ТзОВ змінювати статут після 17 червня 2018 року?

Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» передбачає суттєві зміни в регулюванні діяльності підприємств у формі ТзОВ в Україні.

З цієї підстави статути діючих товариств будуть суперечити законодавству.

Як вище зазначається, що у відповідність з пунктом 3 глави VIII Закону «Прикінцеві та перехідні положення» протягом року з моменту вступу закону в силу, тобто до 17 червня 2019 року, положення чинних статутів ТзОВ, які не відповідають Закону «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», залишаються дійсними (якщо вони відповідали законодавству на момент набуття чинності нового закону).

Отже, Закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» не передбачає обов’язок ТзОВ або їх органів стверджувати і реєструвати нову редакцію статуту.

Проте, по закінченню року після набуття Законом чинності, положення статуту, що не відповідають його нормам, втратять чинність. Це зовсім не означає, що діяльність підприємства буде заблокована, або що у якихось контролюючих органів можуть з’явитися до вас питання.

Один з існуючих ризиків невідповідності статуту законодавству, і то цей ризик для більшості підприємств скоріше теоретичний – це можливість визнання установчих документів ТОВ недійсними в судовому порядку (дивіться п.2 ч.1 ст.110 Цивільного кодексу України).

Виходячи з наведеного та враховуючи те, що між засновниками (учасниками) товариств не виключені корпоративні конфлікти, рекомендуємо привести свої статути у відповідність до закону «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Примітка.

Якщо, нова редакція статуту ТзОВ буде реєструватися після 17 червня 2019 року для цього доведеться сплатити адміністративний збір державі (до 17 червня 2019 року адміністративний збір не сплачується).

Коментарі

Відгуків немає, поки що.

Будьте першим, хто залишив відгук “Протокол загальних зборів учасників ТОВ про затвердження статуту в новій редакції з додатком до протоколу – Статут ТОВ”“

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.